2.EURASIA RAIL DEMİRYOLU HAFİF RAYLI SİSTEMLER, ALTYAPI VE LOJİSTİK FUARI

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  08 – 10 MART 2012
 • Fuar Yeri
  İSTANBUL - TÜRKİYE
 • Fuar Alanı
  İstanbul Fuar Merkezi   ( www.ifm.com.tr )
 • Fuar Bilgisi (2011)
  Türkiye’nin ilk demiryolu fuarı, Eurasia Rail- Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı 02-05 Mart 2011 tarihleri arasında Ankara’da Anfa Altınpark Fuar Merkezinde düzenlendi. T.C. Ulaştırma Bakanlığı, T.C.D.D. (Türkiye Devlet Demiryolları) ve TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği), TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ firmaları fuarın resmi katılımcısı ve destekleyicileri konumundaydı. Ayrıca Almanya, İngiltere, Rusya ve Çek Cumhuriyeti’nden milli katılımların da gerçekleştiği fuara 25’den fazla ülke katılımcı olarak katıldı. Toplam 8.700 m2 lik alanda, 120 firma temsil edildi ve halka kapalı olan Eurasia Rail fuarını yurtdışından ve Türkiye’den; 1.347 si yabancı olmak üzere toplam  4.145 profesyonel ziyaret etti.

  Fuarın ana ziyaretçi kitlesini devlet kuruluşları ve belediyelerin oluşturduğu fuarı;  müteahhitler, atölyeler, müşavir ve mühendislik firmaları, bakım ve onarım firmaları ve imalatçılar ziyaret etti.

  Ana ziyaretçi ülkeleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti, Fransa, Gürcistan, İngiltere, Iran, Polonya, Romanya, Slovenya, İspanya, Suriye, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Amerika, Rusya ve Sırbistan yer aldı. 
 • Katılım Bedeli ve Devlet Teşviği
  Lütfen başvuru formu için tıklayınız.

  Firma Başına Kayıt Ücreti = 250 Euro
  20-49 m2 = 210 Euro / m2 + %18 KDV
  50-59 m2 = 200 Euro / m2 + %18 KDV
  70-89 m2 = 185 Euro / m2 + %18 KDV
  90 m2 den büyük = 175 Euro / m2 + %18 KDV
  Dış Boş Alan = 50 Euro / m2 + %18 KDV
  Standart Stant = 60 Euro / m2 + %18 KDV
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  Lütfen başvuru formu için tıklayınız.

  Her 10m²'ye ;
  1 adet masa,
  4 adet sandalye,

  Her 4m²'ye ;
  1 adet 150w halide projektör,
  1 adet karşılama bankosu,
  1m²'lik kilitli bölme ( 30m² üstü stantlara 2m² ),
  1 adet broşürlük,
  1 adet elbise askısı,
  1 adet çöp kovası,
  2 adet raf,
  1 adet monofaze priz,
  alüminyum kutu profillerden oluşturulan iskelet sistemi,
  beyaz ve lacivert renkli suntalam paneller,
  stant tavan konstrüksiyonunda kısmi beyaz kumaş kaplama,
  laminant parke zemin,

  30m² üzeri stantlara ;
  1 adet camlı vitrin ve 1 adet bar sandalyesi,
  alınlık yazısı ve ya 4 renk dijital baskı orijinal firma logosu.

 • Katılımcı Sektörler
  Demiryolu Teknolojileri
  İç Düzen
  Demiryolu Altyapısı
  Toplu Taşıma
  Ağır Sanayi
  Nakliye Bilişim Teknolojileri
  Demiryolu ile Yük Trafik Lojistiği
  Servisler
  Finansal Hizmetler
 • Daha Fazla Bilgi İçin

  www.eurasiarail.eu

  Fuarı ziyaret etmek için:

  Bengü Doğruer
  Ziyaretçi Geliştirme, İş Geliştirme & Araştırma Sorumlusu
  Tel: +90-212-284-2300
  Dahili: 168
  Faks: +90-212-278-4402
  Email: bengu@turkel.com.tr

  Fuara katılmak için:
  Moris Revah
  İş Geliştirme & Proje Direktörü
  Tel: +90 212 284 23 00
  Dahili: 127
  Faks: +90-212-278-4402
  E-mail: moris@turkel.com.tr

  Fuara katılmak için:
  Oğuz Kılınç
  İş Geliştirme & Satış Sorumlusu
  Tel: +90 212 284 23 00
  Dahili: 143
  Faks: +90-212-278-4402
  E-mail: oguz@turkel.com.tr

  Reklam ve Tanıtım için:
  Ezgi Demir
  Reklam ve Tanıtım Sorumlusu
  Tel: +90 212 284 23 00
  Dahili: 143
  Faks: +90-212-278-4402
  E-mail: ezgi@turkel.com.tr

Başvuru Formu
Basın Bülteni

İkincisi düzenlenecek Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı 08 – 10 Mart 2012 tarihlerindeİstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) kapılarını sektörün önde gelen yerli ve yabancı, kamu ve özel kuruluşlarına açacak.
İlki geçtiğimiz yıl Ankara’da yapılan fuarın bu sene ki katılımı 2 kat daha büyük olarak gerçekleştirilecek. Bu sene Almanya, İngiltere, Rusya ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden milli katılımların da gerçekleşeceği fuara 25’den fazla ülke katılacak. Bunun yanı sıra T.C.D.D., TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ firmaları fuarın resmi katılımcısı ve destekleyicileri konumunda olacak. Fuarın 2012 versiyonunaSiemens Mobility, Alstom, Hyundai Rotem, Vossloh, Plasser Theurer, Voith Turbo, Arcelor Mittal, Schnieder, ZF, Knorr Bremse gibi sektörün önde gelen devleri de katılacaktır.
Fuar esnasında heyet başkanlığını Prof. Dr. Mustafa KARAŞAHİN’in yapacağı özel ve kamu sektöründen yerli ve yabancı konuşmacıların yer alacağı konferans ve seminer programları organizasyonu kendi bölgesindeki en önemli fuar haline getirmektedir.   

“Kim gelirse gelsin demiryollarındaki bu kalkınma hamlesini durduramaz.” 

Birincisi Altınpark Fuar Merkezi'nde düzenlenen ''Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı''Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılmıştı. Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında, Eurasia Rail Fuarı'na 20 ülkeden yaklaşık 120 firma ve kuruluşun katıldığını belirterek, ilk kez düzenlenen fuara bu kadar katılım olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Fuarın başarılı olmasında TCDD'nin de büyük katkısı olduğuna işaret eden  Yıldırım, ''Demiryolları artık bölgemizde, Avrupa'da, Orta Asya, Uzak Doğu hatta  Amerika'da yavaş yavaş geleceğin taşıma sistemi olarak öncelikli yatırımları hak eden ve hükümetlerin bu yönde ciddi yatırım yaptıkları bir sektör olmaya başladı'' diye konuştu. Küresel ekonomik krizin sektörü bir miktar etkilediğini, ancak bu durumun  kısa sürede aşıldığını anlatan Yıldırım, ''demiryollarına yatırım yapmanın geleceğe yatırım yapmak'' olduğunu kaydetti. Türkiye'nin son 8 yılda demiryollarına 20 milyar liranın üzerinde yatırım yaptığını bildiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Türkiye'de 1950 -2000 yılları arasında demiryolu yapımı kalmamıştı, unutulmuştu. Demiryolları yarım asırda yok olma aşamasına geldi. Biz istiklalimizi demiryolları ile kazandık. Demiryolları Türkiye için sadece bir taşıma aracı değil, bir kültürdür, bağımsızlık sembolüdür, kalkınmanın, refahın adıdır. Demiryollarına önümüzdeki 10 yılda en az 50 milyar lira yatırım yapacağız. Bunların bir kısmı şu anda yapılan, bir kısmı sırasını bekleyen projeler.''
         
''YOLCU PAYI YÜZDE 20'YE ULAŞACAK'' 

"Türkiye'deki demiryollarının yüzde 90'ının sinyalsiz ve tek hat olduğunu ifade eden Yıldırım, bu durumu ''çağ dışı bir tablo'' olarak nitelendirdi. Demiryolu hatlarının tümünün sinyalizasyonunun yapılması ve çift hat olması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, 12-15 yıl içinde 11 bin kilometre yeni hat yapıp demiryollarındaki yolcu taşıma payını yüzde 20'nin üzerine çıkaracaklarını belirtti. Türkiye'de artık herkesin demiryollarına yönelik ümidi olduğunu dile getiren Yıldırım, bu durumun oluşmasında hizmete girdiği yaklaşık 2 yılda 3 milyon yolcu taşıyan Eskişehir-Ankara arasındaki Yüksek Hızlı Tren'in önemli katkısı olduğunu anlattı. Yıldırım, ''Demiryollarını ayağa kaldırmaya azmettik, karar verdik, bu yoldan artık bizi kimse döndüremez. Kim gelirse gelsin demiryollarındaki bu kalkınma hamlesini, bu büyük projeyi durduramaz. Çünkü artık hızlı tren yol aldı, gidiyor. Eskişehir'i geçti, İstanbul'a doğru, Konya'ya, Sivas'a doğru gidiyor, Erzincan, Kars'a doğru gidecek'' diye konuştu. Türkiye'de demiryollarında bir ''ekosistem'' oluştuğunu ve herkesin bu ekosistemdeki yerini alması gerektiğini ifade eden Bakan Yıldırım, fuara katılan 50'nin üzerindeki yabancı firmanın, yerli meslektaşlarıyla işbirliğine giderek, Türkiye'de, yakın bölgede ve demiryolu sevdası olan her ülkede hizmet  verme şansı bulabileceklerini kaydetti.

“DEMİRYOLU ÖZEL SEKTÖRÜN İLGİ ALANINDA''
         
Fuarın açılışında konuşan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da, Türkiye'nin demiryollarındaki çalışmalarına 50 yıllık ihmalin ardından hız verdiğini, Türkiye'de demiryoluna bugün verilen önemin, yatırım programında da görülebileceğini söyledi. Sektörüne yönelik çalışmaları sıralayan Karaman, ''Bu yatırımlar sonucu demiryolu, özel sektörün de ilgi alanına girdi'' diye konuştu. Demiryolu sektöründe pek çok parçanın yerli üretiminin yapıldığını anlatan Karaman, 2023 yılına kadar 10 bin kilometre hızlı tren, 4 bin kilometre de konvansiyonel hat inşa etmeyi hedeflediklerini kaydetti. Bu hedefin demiryolu sektörünün gelişmesine de katkı sağlayacağına dikkati çeken Karaman, bugün açılışı yapılan fuarla raylı sistemlerin Türkiye'deki yolunun daha çok açılacağına işaret etti.
Logo