20.SBIE SAUDI BUILDING & INTERIORS EXHIBITION

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  25 – 28 Nisan 2011
 • Fuar Yeri
  Cidde-SUUDİ ARABİSTAN
 • Fuar Alanı
  Jeddah Centre for Forum & Events / Cidde
 • Ülke Bilgisi
  Cidde, Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısındaki en büyük yerleşim merkezi. Başkent Riyad'dan sonra ülkenin ikinci büyük, Mekke Bölgesi'nin de en büyük kenti. Yaklaşık 3,4 milyon nüfuslu olan bu kent, aynı zamanda Suudi Arabistan'ın ticaret merkezi sayılıyor. Cidde, Ortadoğu ve batı Asya'nın en zengin kentlerinden biri olmanın yanı sıra, İslam'ın kutsal kenti Mekke'nin de ana giriş noktası konumunda bulunuyor
 • Katılım Bedeli ve Devlet Teşviği
  410 €/m2 STAND ve NAKLİYE DAHIL
  Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi
  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50’si destek kapsamında katılımcıya ödenir. 
  Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez. 
  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği     
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır.
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  1. Her 12 m2'yedekoratif standart stand
  2. 1 Masa, 3 sandalye
  3. 3 adet spot
  4. 3 adet raf
  5. 1m3 navlunun çift yön taşınması
  Her Standa;
  1. Stand içi halı, alınlık yazısı 
  2. Çöp Sepeti
  3. Grup priz
  4. Fuar Katoloğun dan sayfa tanıtım yazısı
 • Katılımcı Sektörler
  1.İnşaat – Yapı Malzemeleri Ve Ekipmanlar 
  2. Elektrik 
  3. Aydınlatma 
  4. Mermer
  5. Granit – Taş ve Teknolojileri
  6. İş ve İnşaat makineleri
  7. Yangından Korunma
   8. Su teknolojileri Atık Yönetimi
   9. Mobilya
  10. İç dekorasyon
  11. Zemin Kaplama
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  NEŞE ŞENYURT
  TEL : 0212 284 23 00/152-207
  FAX : 0212 278 39 36
  e-mail:nese@turkel.com.tr
Basın Bülteni

Türkel Fuarcılık, 25–28 Nisan 2011 tarihlerinde 20. SBIE SAUDI BUILDING & INTERIORS EXHIBITION’ın milli katılımını düzenleyecek. 
Doğu Afrika ve Arap bölgesinin hakim ülkesi Suudi Arabistan pazarının en önemli liman ve ticaret kenti Cidde’de yapılacak olan fuar, Jeddah Centre for Forum & Eventsfuar alanında yapılacak. Fuara Türk firmalarının yanında Çin, Mısır, Fransa, Almanya, İran, İtalya, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Polonya, Rusya, Tayvan, İngiltere ve ABD’den bir çok uluslararası firma katılacak.

Cidde, Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısındaki en büyük yerleşim merkezi. Başkent Riyad'dan sonra ülkenin ikinci büyük, Mekke Bölgesi'nin de en büyük kenti. Yaklaşık 3,4 milyon nüfuslu olan bu kent, aynı zamanda Suudi Arabistan'ın ticaret merkezi sayılıyor. Cidde, Ortadoğu ve batı Asya'nın en zengin kentlerinden biri olmanın yanı sıra, İslam'ın kutsal kenti Mekke'nin de ana giriş noktası konumunda bulunuyor.

Fuara, İnşaat-Yapı Malzemeleri ve Ekipmanları, Elektrik, Aydınlatma, Mermer, Granit-Taş ve Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri, Yangından Korunma, Su Teknolojileri Atık Yönetimi, Mobilya, İç Dekorasyon ve Zemin Kaplama alanında faaliyet gösteren firmalar katılacak.

Suudi Arabistan pazarı tüm Körfez ülkelerinin pazar hacminden daha büyüktür. Türkiye'den Suudi Arabistan'a gönderilen ihracat ürünleri her geçen gün genişlemekte ve dolayısıyla ihracat rakamları da hızla artmaktadır. Türkiye Makine sektörü için Suudi Arabistan çok önemli ve sürekli büyüyen bir pazar olmaya devam etmektedir.