15.ELCOM UKRAINE Uluslararası Elektrik, Endüstriyel Aydınlatma ve Otomasyon Fuarı

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  12 - 15 NİSAN 2011
 • Fuar Yeri
  Kiev - UKRAYNA
 • Fuar Alanı
  KIEV EXPO PLAZA EXHIBITION CENTRE (2b Salutna Str. Kiev Ukrayna)
 • Fuar Bilgisi (2010)
  ELCOM 2010' da 16 ülkeden 283 toplam katılımcısıyla 19 Türk firmanın iştirakiyle 10,944kişi ziyaret etmiştir UKRAYNA: Ukrayna coğrafi olarak Türkiye'ye yakın bir ülke olup, 60 milyon civarındaki nüfusuyla büyük bir pazar oluşturmaktadır. Aynı zamanda yetişmiş insan gücü, zengin hammadde kaynakları ve çeşitli sektörlerdeki yeni yatırım ve modernizasyon ihtiyacı göz önüne alındığında ülkemiz açısından önemli bir konumda yer almaktadır. Ukrayna, yeni bağımsız devletler içinde Rusya Federasyonu'ndan sonra ikinci önemli ticaret ortağımızdır.
 • Katılım Bedeli
  PAKET FİYAT 320 €/m2
  REGISTRATION 200 €
  Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi
  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50'si destek kapsamında katılımcıya ödenir. Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez.
  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır.
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  Her 15 m2 Standa;
  1 masa,
  3 sandalye,
  3 adet raf,
  3 adet spot,

  Her standa;
  stand içi halı,
  alınlık yazısı,
  grup priz,
  çöp sepeti,
  vestiyer,
  fuar katalogunda tanıtım sayfası

  Nakliye Hizmeti
  Her 15m2'ye 1 m3 gidiş – dönüş ( tır'la )
  • Hak edilen m3 aşıldığı takdirde ekstra navlun bedeli 400 €/m3
  • Bedelsiz ürün taşıması 5 €/kg
 • Katılımcı Sektörler
  1. Elektroteknik
  2. Aydınlatma
  3. Kablolama
  4. Güç Kaynakları
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  NEŞE ŞENYURT
  TEL: 0 212 284 23 00 / 152
  FAKS: 0 212 278 39 36
  e-mail: nese@turkel.com.tr
Basın Bülteni

Türkel Fuarcılık, 12 - 15  Nisan 2011 tarihleri arasında Kiev’de “14. ELCOM Uluslararası Elektrik, Endüstriyel Aydınlatma ve Otomasyon Fuarı’nın, Türkiye milli katılımını düzenledi.

Fuarın katılımcı profili; elektroteknik, güç kaynakları, kablolama ve aydınlatma üreticilerinden oluşuyor.

Ukrayna coğrafi olarak Türkiye’ye yakın bir ülke olup, 60 milyon civarındaki nüfusuyla büyük bir pazar oluşturmaktadır.  Aynı zamanda yetişmiş insan gücü, zengin hammadde kaynakları ve çeşitli sektörlerdeki yeni yatırım ve modernizasyon ihtiyacı göz önüne alındığında ülkemiz açısından önemli bir konumda yer almaktadır. Ukrayna, yeni bağımsız devletler içinde Rusya Federasyonu'ndan sonra ikinci önemli ticaret ortağımızdır.

Ukrayna’nın elektrik ihracatı her geçen ay artıyor. “Enerji Bakanlığı”ndan yapılan açıklamada Ukrayna’nın elektrik ihracatı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 33,2 (229,3 Milyon kv/s) oranında artarak 920,2 milyon kv/s’e yükseldiği bildirildi.
Bakanlık açıklamasında, elektrik ihracatının Ocak-Şubat döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26,9 oranında (384,1 Milyon kv/s) artarak 1 milyar 814 milyon kv/s’e yükseldiği kaydedildi.

Ukrayna’dan en çok elektrik satın alan ülke Macaristan. Bakanlık istatistiklerine göre, Ukrayna’dan Ocak-Şubat döneminde en çok elektrik satın alan ülke 548, 9 milyon kv/s ile Macaristan oldu. Bu ülkeyi sırasıyla Rusya (534,2 Milyon kv/s), Moldovya (390,2 Milyon kv/s) ve Polonya (166 Milyon kv/s) izledi.

Ukrayna elektrik enerjisi ihracatını geçen yıla göre yüzde 5 oranında arttırmış, 4,9 milyar kv/s elektrik enerjisi ihraç etmişti. Uzmanlar, yıl sonuna kadar enerji ihracatının geçtiğimiz seneki yüzde 5’ten daha fazla artış kaydedeceğini belirtiyorlar.

Ukrayna, Moldovya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Beyaz Rusya, Polonya ve Rusya’ya elektrik enerjisi satıyor.

Kiev Expo Fuar Merkezi’nde yapılan fuara, evsahibi Ukrayna ve Türkiye’nin dışında Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, İtalya, Çin, Makedonya, Moldova, Hollanda, Polonya, Rusya, Romanya, Slovakya, USA ve Çek Cumhuriyeti’nden firmalar katıldı.

15. ELCOM’u,  16 ülkeden 300’den fazla katılımcısıyla 10 binin üzerinde kişi ziyaret etmiştir.