1.THE FASHIONIST MODA FUARI

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  17- 20 Mart 2011
 • Fuar Yeri
  Kenya-Nairobi
 • Fuar Alanı
  Kenyatta International Conference Centre (KICC)
 • Ülke Bilgisi
  KENYA: Doğal kaynaklara ve ciddi turizm gelirine sahip Doğu Afrika’nın en ciddi pazarıdır. Hemen hemen her türlü ürünü ithal eder. En fazla ihracat yaptığımız 4. Afrika ülkesidir
 • Katılım Bedeli ve Devlet Teşviği
  350 €/m2 STANT ve NAKLİYE DAHIL
  Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi
  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50’si destek kapsamında katılımcıya ödenir. 
  Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez. 
  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği     
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır.
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  Her 15 m2 Standa;
  1 Masa,3 Sandalye, 
  3 adet Askılık Boru yada raf,
  3 adet Spot, 
  Her standa;
  Stant İçi Halı, Alınlık Yazısı, Grup Priz, Çöp Sepeti, Vestiyer,
  Fuar Katalogunda Firma Tanıtım Sayfası

  Nakliye Hizmeti
  1.Alternatif Gidiş-Dönüş denizyolu ile;
  • Her 18m2’ye 1 m3 gidiş-dönüş 
  • Hak edilen m3 aşıldığı takdirde ekstra navlun bedeli 550 €/m3
  • Bedelsiz ürün taşıması 9 €/kg 
  2.Alternatif Gidiş-Dönüş havayolu ile;
  • Her 18m2’ye 0,5 m3 gidiş-dönüş (86 kg)
  • Hak edilen m3 aşıldığı takdirde ekstra navlun bedeli 10 €/kg
  • Bedelsiz ürün taşıması 9 €/kg
 • Katılımcı Sektörler
  1. HAZIR GİYİM (Bay,Bayan,Çocuk)
  2. TRİKO-ÖRME
  3. MAYO – İÇ GİYİM
  4. AKSESUAR
  5. KUMAŞ-YAN SANAYİ
  6. BİJUTERİ
  7. DERİ KONFEKSİYON
  8. AYAKKABI – SARACİYE
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  Yeşim KIRGÜL 
  TEL: 0 212 284 23 00 Dahili: 115 – 164 
  FAX: 0 212 283 00 74–75
  e-mail: yesim@turkel.com.tr
Basın Bülteni

Kenyatta International Conference Centre (KICC) Fuar Merkezi’nde, 1. THE   FASHIONIST   MODA   FUARI’nı düzenleyecek. 
Fuarın başlıca katılımcı sektörlerini,  hazır giyim (bay-bayan-çocuk), triko-örme, mayo-iç giyim, aksesuar, kumaş-yan sanayi, bijuteri, deri konfeksiyon, ayakkabı-saraciye  oluşturmaktadır.

Kenya, doğal kaynaklara ve ciddi turizm gelirine sahip Doğu Afrika’nın en ciddi pazarıdır. Hemen hemen her türlü ürünü ithal eder. En fazla ihracat yaptığımız 4. Afrika ülkesidir. 29 milyar ABD Doları’nın üzerindeki GSYİH ile Kenya, Doğu Afrika’nın en büyük ekonomisine sahiptir.

Doğu Afrika’ya açılan kapı olan Kenya; 93 milyon tüketiciye sahip Doğu Afrika Birliği Pazarı’na (EAC) ve  385 milyon tüketiciye sahip Doğu ve Güney Afrika Ortak Pazarı’na (COMESA) giriş imkanı sağlayan,  bölgenin finans, iletişim ve ulaşım merkezidir.

Stratejik coğrafi konumuyla Kenya; Hint Okyanusu kıyısındaki konumu, gerek bölge gerekse Orta Doğu ve Asya’daki ihracat pazarlarına kolay ulaşım sağlamaktadır.

Yıllık yüzde 6,8 büyüme gösteren sanayisi ile Doğu Afrika’nın en çok sanayileşmiş ülke konumunda olan Kenya, yabancı yatırımcılar için doğal cazibe merkezi olup, uluslararası şirketlerin bölgesel merkez tercihi ve serbest pazar prensiplerinden vazgeçmeyen ekonomisiyle bölgesinde istikrar unsurudur.

Türkiye’nin Kenya’da en fazla fuar düzenleyen ülke olduğunu da kaydeden Türkiye Nairobi Büyükelçisi Tuncer Kayalar,  “Kenya’da yerleşik 13 Türk firma var. Arıtma enertji tekstil ve turizm alanları en çok işbirliği yapılabilecek sektörler. İlk gelen kral olur. Ayrıca Türkiye Kenya İş Konseyi’nin de oluşturuyoruz. Bu da önemli bir gelişme. Başkanı da Nahit Bozatlı oldu. Kenya tarafının başkanı da seçilecek” dedi.