1. WEDDING ARABIA Suudi Arabistan Uluslararası Evlilik ve Çeyiz Fuarı

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  21 - 23 KASIM 2011
 • Fuar Yeri
  CİDDE- SUUDİ ARABİSTAN
 • Fuar Alanı
  JEDDAH HILTON / CİDDE – SUUDİ ARABİSTAN
 • Fuar Bilgisi (2011)
  1. Kez Türkiye MİLLİ katılımını sağladığımız uluslararası bu organizasyonda, Züccaciye,Ev Textile, Dekorasyon, Mobilya, Hediyelik Eşya, Halı-Kilim Hizmet Grupları  sektörlerinde üretim yapan birçok Uluslararası ve Türk firmasının katılımı ile Cidde Hilton Otel’de, 3500 m2’lik bir alanda gerçekleştirilecektir.
 • Katılım Bedeli
  380 €/m2
  DEKORLU STAND ve NAKLİYE DÂHİL
  Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi

  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50'si destek kapsamında katılımcıya ödenir. Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez.
  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır. 16.05.2011 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2011/6 sayılı yeni tebliğe göre; Katılımcı firmalardan 2 temsilcinin ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masraflarının %50'si (Devlet Desteği üst limiti olan 15.000-USD; Fuar bedeli ve uçuş bedeli toplamı için geçerli olacak şekilde) Destek kapsamına alınmıştır.
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  Her 15 m2' standa;
  1. Spot
  2. Masa, Sandalye
  3. Askılık boru veya raf
  4. Stant içi halı, Alınlık Yazısı, Priz
  5. Çöp Sepeti
  6. Fuar Kataloğu tam sayfa tanıtım yazısı
 • Katılımcı Sektörler
  1. Organizasyon ve Davet
  2. Züccaciye
  3. Dekoratif Cam Eşyalar
  4. Porselen,Çelik,Mutfak Eşyaları
  5. Elektrikli Ev Aletleri
  6. Çeyizlik Ev Tekstili
  7. Dekorasyon Ürünleri
  8. Mobilya
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  Serap TEKTAŞ 
  Tel: 0 212 284 23 00 Dâhili: 165 – 142 
  serap@turkel.com.tr
Basın Bülteni

Türkel Fuarcılık, 21 – 23 Kasım 2011 tarihleri arasında  Cidde’de 1. WEDDING ARABIA ULUSLARARASI EVLİLİK ve ÇEYİZ FUARI  düzenleyecek.

Jeddah Hilton düzenlenecek fuara katılan firmalar, gelinlik, damatlık, abiye giyim, iç giyim, ayakkabı, aksesuar, bijuteri-takı, kozmetik ürünleri sergileyecek.

Senede 1,5 milyon kişinin evlendiği Suudi Arabistan, Orta Doğu’nun 400 milyar dolarlık gayrı safi milli hasılası ve 25 bin dolarlık kişi başı alım gücüyle en zengin ülkelerinden biridir. Orta Doğu’da yapılan ithalatın yüzde 40’ını Suudi Arabistan tek başına gerçekleştirecek ölçüde büyük bir tüketicidir.

Uluslararası evlilik ve çeyiz fuarımızın amacı;

Marka firmalarla yer alacağımız Jeddah – Hilton otelinde ,Türkiye’nin önde gelen marka firmaları ile Türkiye’yi temsil etmek,  
Bulunduğumuz ülkenin kaliteli toptancılarına hitap etmek, 
Bölge itibariyle özellikle gelinlik ve damatlık sektöründeki ihracatımızı arttırmaktır. 
Türk ürünlerinin çeşitlilik ve kalitesi, yeni ortaklar arayan Suudi iş adamları için de caziptir. 
Dünyanın petrol rezervlerinin dörtte birine ve genç bir nüfus yapısına sahip olan Suudi Arabistan ülkemiz açısından ciddi bir potansiyeldir. Suudi Arabistanın Türk mallarının kalitesini, güvenirliliğini ve rekabet gücünü tanıyor olmaları Türk firmaları için büyük bir avantajdır. 
Dünya’nın bilinen petrol rezervlerinin dörtte birine ve genç bir nüfus yapısına sahip olan Suudi Arabistan ile karşılıklı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi , Türk işadamlarına kısa ve uzun vadede önemli iş fırsatları sunacaktır.
Ülkenin, özellikle gelinlik, abiye ve erkek takım elbise grubunda kaliteli hizmet ve ürün anlayışı ile ihracat yapabilecek marka firmalara ihtiyacı vardır. Son dönemlerde Türk mallarının oldukça ilgi çekmesiyle pazara hakim olma şansımız büyük oranda artmış bulunmaktadır.