8.DESIGN LIVING TENDENCY  Uluslararası Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  05 - 08 EKİM 2011
 • Fuar Yeri
  KİEV - UKRAYNA
 • Fuar Alanı
  KIEV EXPO PLAZA EXHIBITION CENTER / PAV 2 2b, Salutna St., Kyiv.
 • Fuar Bilgisi (2010)
  8. Kez Türkiye MİLLİ katılımını sağladığımız uluslararası bu organizasyonda, 2010 yılında ülkemizin önde gelen 30 firması ile katıldık. Organizasyon mobilya fuarı ile birlikte olduğu için 20.000 ZİYARETÇİNİN buluştuğu bir fuardır.
 • Katılım Bedeli
  320 €/m2 DEKORLU STAND ve NAKLİYE DÂHİL REG.FEE..180 €
  Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi
  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50'si destek kapsamında katılımcıya ödenir. Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez.
  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır.

  16.05.2011 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2011/6 sayılı yeni tebliğe göre; Katılımcı firmalardan 2 temsilcinin ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masraflarının %50'si (Devlet Desteği üst limiti olan 15.000-USD;
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  Her 15 m2' standa;
  1. 3 adet spot
  2. 1 masa, 3 sandalye
  3. 4 mt. Askılık boru veya raf
  4. Stant içi halı, Alınlık Yazısı, Priz
  5. Çöp Sepeti
  6. Fuar Kataloğu tam sayfa tanıtım yazısı
  7. Her 15 m2'ye 2 m³ Nakliye
 • Katılımcı Sektörler
  1. Tül-Perde
  2. Mutfak ve Banyo Tekstil
  3. Havlu-Bornoz
  4. Yatak Örtüsü-Nevresim
  5. Battaniye
  6. Halı-Kilim
  7. Döşemelik Kumaş
  8. Duvar ve Yer Kaplamaları
  9. Mobilya Yan Sanayi ve Mobilya
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  Serap TEKTAŞ
  Tel: 0212 284 23 00 Dâhili: 142–165
  Faks: 0212 278 60 79
  serap@turkel.com.tr
Basın Bülteni

8. Design Living Tendency Uluslararası Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı 05 – 08 Ekim 2011 tarihleri arasında Kiev Expo Plaza Fuar Merkezinde gerçekleşecek. Türkel Fuarcılık organizasyonuyla 30’a yakın Türk firmasının katılacağı fuara Türkiye dışından ev sahibi Ukrayna, Polonya, Slovenya, İtalya ve Hindistan gibi ülkeler de yer alacak.

Fuara Küçükçalık, Brillant, Eke, Sesli, Süper Tekstil, Aydın Örme, Dizayn Tekstil, Sancak Tekstil, Deniz Brode, Alba Tekstil, Genç Tekstil, Ağaoğlu Tekstil gibi sektörün lider firmaları katılıyor.

Fuarda katılacak firmaların sergileyeceği ürünleri; ev, mutfak, banyo, yatak odası, ofis, bahçe mobilyaları, oturma grupları, masa, sandalye, her türlü ev dekorasyonu, mobilya yan sanayi, aydınlatma, her türlü ev tekstili ürünleri (tül perde, havlu, bornoz, masa örtüleri, yatak örtüleri, çarşaf, nevresimler, battaniye, halı, döşemelik kumaş, banyo-mutfak aksesuarları…) oluşturuyor.

Türkiye’ye deniz ticareti açısından yakın olması nedeniyle 60 milyonu aşan nüfusu ile Ukrayna, ülkemiz için en etkili pazarlardan birini oluşturmaktadır. Ukrayna’da, özellikle yerleşim merkezlerinde ve civarında toplu konut inşaatları, iş merkezleri, ev-ofis, oteller inşa edilmekte ve iç donanımları yenilenmektedir. Yeni açılan otellerin iç donanımları ve dekorasyonun çoğunluğu Türk firmaları tarafından yapılıyor.

Zorlu, Küçükçalık, Eke, Brillant, Süper Tekstil, Maisonette gibi sektörün önde gelen üreticilerinin şu anda Ukrayna’ya yaptıkları ihracat 100 milyon dolara ulaşmış bulunuyor. Zorlu Tekstil, Ukrayna’da 13 mağazasıyla 10 milyon doları aşan ihracatıyla başı çekiyor. İki ülke arasındaki ticaret hacmi birkaç yıl önce 1 milyar dolarken, şu anda 4 milyar dolar düzeyine ulaştı. 60 milyon nüfusuyla ihtiyaçları doğrultusunda dünya pazarına açılan ülke konumunda olan Ukrayna’nın dış ticaret hacminde, Rusya, Almanya ve Türkmenistan’dan sonra 4. sırada yer alan Türkiye coğrafi yakınlığı nedeniyle de en avantajlı konumda.