19.BUDPRAGRES'2011 ULUSLARARASI İNŞAAT MALZEMELERİ FUARI 

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  06 - 09  EYLÜL 2011
 • Fuar Yeri
  MİNSK - BEYAZ RUSYA
 • Fuar Alanı
  UNIVERSALNIY MANEJ
  Pobediteley Str. 14 Beyaz Rusya - Minsk
 • Ülke Bilgisi
  207.600 km2 yüzölçümüyle ve yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip olan BEYAZ RUSYA kuzeyde Letonya ve Rusya Federasyonu, doğuda Rusya Federasyonu ve Ukrayna, batıda Polonya ve Litvanya ile komşudur. Başkenti Minsk olup, önemli şehirleri Gomel,Mogilev,Vitebesk ve Grondno’ dur
 • Katılım Bedeli ve Devlet Teşviği
  PAKET FİYAT 285 €/m2, REG.FEE 150 €   
  Önemlidir :   Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi
  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50’si destek kapsamında katılımcıya ödenir. 
  Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez. 
  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği     
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  HER 15 M2’ YE ;
  1masa, 3 sandalye, 3mt askılık boru, 3adet spot
  Her standa; çöp kovası, grup priz, stand içi halı, alınlık yazısı
  Fuar kataloğunda tanıtım yazısı
  Nakliye Hizmeti
  Her 15m2’ye 1 m3 gidiş – dönüş ( tır’la )
       • Hak edilen m3 aşıldığı takdirde ekstra navlun bedeli 400 €/m3 
       • Bedelsiz ürün taşınması  5 €/kg
 • Katılımcı Sektörler
  İNŞAAT VE HER TÜRLÜ İNŞAAT MALZEMELERİ
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  Neşe Şenyurt
  TEL : 0212 284 23 00/152
  FAX : 0212 278 39 36
  e-mail: nese@turkel.com.tr
Basın Bülteni

Türkel Fuarcılık, 06 – 09 Eylül 2011 tarihleri arasında Beyaz Rusya – Minsk’te yapılacak olan 19. BUDPRAGRES Uluslararası İnşaat Malzemeleri Fuarı’nın Türkiye milli katılımını dördüncü kez düzenledi.

Minsk Expo Fuar Merkezi’nde yapılacak fuara ev sahibi Beyaz Rusya dışında 10’un üzerinde ülke iştirak etti. 

207 bin 600 km2 yüzölçümüyle ve yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip olan Beyaz Rusya kuzeyde Letonya ve Rusya Federasyonu, doğuda Rusya Federasyonu ve Ukrayna, batıda Polonya ve Litvanya ile komşudur. Başkenti Minsk olup, önemli şehirleri Gomel, Mogilev, Vitebesk ve Grondno’dur.

Fuarın katılımcı profilini, inşaat makinaları ve ekipmanları, yapı malzemeleri ve ekipmanları, inşaat materyalleri, mühendislik sitemleri, ısıtma–soğutma sistemleri gibi sektörler oluşturmaktadır. 

Beyaz Rusya’da 37 Türk firması faaliyet göstermektedir. Söz konusu firmaların toplam sermaye tutarı yaklaşık 18.5 milyon dolardır. 
Beyaz Rusya firmaları Türk serbest bölgelerinde, Türk firmaları de Beyaz Rusya’daki serbest bölgelerde önemli yatırım olanaklarına sahiptir. Özellikle KOBİ’ler için tüketim malları üretiminde pek çok yatırım olanağı bulunmaktadır. 

Ülkede inşaat sektörü son yıllarda çok canlanmıştır. Bu canlılık sebebiyle müteahhit ve taşeron firma ile üst düzey yönetici ihtiyacı bulunmaktadır. 
Son 8 yılda, artan emlak inşaatlarına rağmen rakam ikiye katlanmıştır. Bunun başlıca sebepleri şehrin nüfusunun göçlerle 104 bin kişi artmış olması ve kişi başına zorunlu iskan alanının 6 m2’den 15 m2’ye çıkmış olmasıdır. 

2010 yılında fuara 10 ülkeden 420 firma iştirak etmiştir. Fuar 4 gün sürmüş olup, Katılımcı ülkeler Beyaz Rusya, Polonya, Litvanya, Ukrayna, Rusya, Almanya, İspanya, Letonya,