52.ZITF ZIMBABWE INT. TRADE FAIR

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  03-07 MAYIS 2011
 • Fuar Yeri
  BULAWAYO - ZİMBABWE CUMHURİYETİ
 • Fuar Alanı
  Zimbabwe International Exhibition Center
 • Fuar Bilgisi (2008)
  51. ZITF 20-24 Nisan 2010 tarihleri arasında düzenlenmiştir. Fuar her sene düzenlenmektedir.2 gün sadece profesyonel ziyaretçiye açıktır.3 gün halka açıktır.Afrika katılımcıları:664 Uluslararası Katılımcıları: 158 Toplam 6 holden oluşmakta olup 33 bin m2 karelik alanda düzenlenmiştir. ZİYARETÇİ PROFİLİ:Fuarın ilk 2 günü 21830 ziyaretçi gelmiştir. %75 i üst düzey yönetici düzeyindedir.Fuarın 5 gün toplamında 141.250 kişi fuarı ziyaret etmiştir.
 • Katılım Bedeli ve Devlet Teşviği
  Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi
  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50’si destek kapsamında katılımcıya ödenir. 
  Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez. 

  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği  
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır.
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  Her 12  m2’ye;
  Stand Konstüksiyonu
   Halı, 1 Masa, 3 Sandalye,3 Raf, 3 Spot, Alınlık yazısı,Vestiyer,
  Çöp Kutusu ve Priz, Katalogta 1 sayfa firma bilgisi
 • Katılımcı Sektörler
  1. Tekstil
  2. Gıda  
  3.İnşaat 
  4. Otomotiv
  5. Makine
  6.  Elektrik
  7. Ambalaj
  8. Mutfak Ekipmanları
  9. Mobilya
  10. Kozmetik ve Temizlik Ürünleri
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  Derya ERGÜLEÇ
  Tel:   0 212 284 23 00 / 191 - 166
  Fax : 0 212 283 00 75
  derya@turkel.com.tr
Basın Bülteni

Türkel Fuarcılık, 03 – 07 Mayıs 2011 tarihleri arasında Zimbabwe’nin ticaret şehri Bulawayo’da yapılacak olan 52. ZİFT ULUSLARARASI GENEL TİCARET FUARI’nın Türkiye milli katılımını düzenledi.

Zimbabwe International Exhibition Center Fuar Merkezi’nde yapılan fuara ev sahibi Zimbabwe dışında 10 ülke iştirak etti.

Bulawayo şehri Güney Afrika’nın en etkin yerel yönetimleri arasında olduğundan ZIFT fuarı için çok uygun bir lokasyondur. Bulawayo demiryolu, yol ve hava hizmetleri açısından ticarete yatkın konumuyla ihracatçılara yatırım kolaylığı sağlamaktadır. Bulawayo Güney Afrika, Botswana ve Zambiya’ya komşu olması dolayısıyla ekonomik ihracat olanaklarını sunmaktadır. Sanayi için şehrin önemli altyapı, ticaret ve hizmetlerden ZITF fuarı aracılığıyla yararlanılabilir.

Ulusal Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (NUST) Bulawayo’dadır. ZITF çeşitli konferans ve atölye çalışmaları için NUST ile işbirliği yapmaktadır. Matobo Hills, antik kaya resimleri, Victoria Şelaleleri ve Hwange Milli Parkı inanılmaz koleksiyonu, istisnai yaban hayatı ve Khame Harabeleri olağanüstüdür. Bulawayo nüfusu hızla gelişmektedir. Bu da istihdam ve yatırım fırsatları (turizm, eğitim, inşaat, hastane, üretim, finans) sunmaktadır.

Fuara katılan firmalar Tekstil, Gıda, İnşaat, Otomotiv, Makine, Elektrik, Ambalaj, MutfakEkipmanları, Mobilya, Kozmetik ve Temizlik ürünlerini sergilediler.

Yıllık ithalatı 1.3 milyar dolar olan Zimbabwe, makine ve taşıt ekipmanları, sanayi malları kimyasallar ve yakıtlar ithal etmektedir.

2010 yılında fuara 10 ülkeden 822 firma katılmıştır. 5 gün süren fuarı 141 bin 250 kişi ziyaret etmiştir.