2. WINDOOREX MIDDLE EAST 2011 

Fuar Kimliği
 • Fuar Tarihi
  28 – 30 Nisan 2011
 • Fuar Yeri
  Kahire - MISIR
 • Fuar Alanı
  Cairo Convention Center     Hall 5
 • Fuar Bilgisi (2010)
  Arabian German For Exhibitions Ltd. tarafından organize edilen fuar 2010 yılında ilk kez düzenlenmiş olup 22 ülkeden ( Mısır, Libya, Tunus, Fas, S.Arabistan, BAE, Kuveyt, Lübnan, İran, Singapur, Tayvan, Fransa, Almanya, İtalya, Türkiye, Yunanistan, ispanya, İngiltere, İrlanda, Avusturya, Brezilya, Arjantin, Kanada ve ABD ) toplam 112 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Mısır’dan 6,014 diğer ülkelerden 3,973 toplamda 9,987 profesyonel ziyaretçinin gezdiği fuarın memnuniyet oranı %95 dir.
 • Katılım Bedeli ve Devlet Teşviği
  DEKORATİF STAND VE NAKLİYE DAHİL 320 €/m2 REG.FEE 150 €   

  Yurt Dışı Fuarlarda Katılımcıların Desteklenmesi

  MADDE 5 – (1) Yurt Dışı Fuar Organizasyonlarında, katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %50’si destek kapsamında katılımcıya ödenir. 
  Katılımcıya fuar bazında ödenecek destek tutarı, Yurt Dışı Fuarın genel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım veya Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde 10.000 ABD Dolarını; sektörel nitelikli uluslararası fuara Milli Katılım, Yabancı Firma Katılımlı Sektörel Fuar veya Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı olması halinde ise 15.000 ABD Dolarını geçemez. 
  Hedef Ülke Bazında İlave Fuar Desteği     
  MADDE 9–(1) Müsteşarlıkça yürütülen İhracat Stratejisi çerçevesinde ihracatımızın ülke ve pazar açısından çeşitlendirilmesi ve firmalarımızın hedef pazar olarak nitelenen ülkelere yönlendirilebilmelerini teminen her yıl belirlenen 15 hedef ülkede düzenlenecek fuarlara iştirak eden katılımcıların %50 destek oranına 20 puan ilave destek sağlanır
 • Paket Ücrete Dahil Hizmetler
  Her 12 m2  standart standa;
  1 Masa, 3 sandalye, 3 adet raf
  Her 9 m2 standart standa; 3 spot
  Her 10 m2 standart standa;
  1m3 navlunun çift yön taşınması
  Aşılması durumunda extra navlun bedeli 350 €/m3

  Her Standa;
   Stand içi halı, alınlık yazısı 
  1 adet Soket, Kilitli dolap, Çöp Sepeti
  Fuar Katoloğun dan sayfa tanıtım yazısı, temizlik
 • Katılımcı Sektörler
  1.Kapı – Pencere Ürünleri
  2. Kapı – Pencere Profil Sistemleri 
  3. Kapı – Pencere Aksesuarları
  4. Kapı – Pencere Teknolojileri
  5. Cephe ve Cephe Kaplamaları
  6. Kapı – Pencere İşleme Makineleri
  7. Cam ve Cam İşleme Makineleri
  8. Güvenlik Sistemleri
 • Daha Fazla Bilgi İçin
  NEŞE ŞENYURT
  TEL : 0212 284 23 00/152
  FAX : 0212 278 39 36
  e-mail:nese@turkel.com.tr
Basın Bülteni

Türkel Fuarcılık, 28 – 30 Nisan 2011 tarihlerinde 2. WINDOOREX  MIDDLE  EAST  2011’in milli katılımını düzenleyecek.

Kuzey Afrika ve Arap bölgesinin hakim ülkesi Mısır pazarının en önemli ticaret kenti Kahire’de yapılacak olan fuar, Cairo Convention Center fuar alanında düzenlenecek.

Fuara, mimarlar, mühendisler, girişimciler, tesis müdürleri, yükleniciler, iç mimarlar, danışmanlar, hükümet ajansları ve bölümler, geliştiriciler, toptancılar, distribütörler, potansiyel yatırımcılar, cephe danışmanları, imalatçılar, oteller, bankalar, mağaza, kapı ve pencere üreticileri katılacak.

Mısır, Türk firmalarının son yıllardaki gözde ticaret ve yatırım ülkesi olarak öne çıkıyor. Önce tekstille başlayan ardından otomotiv ve inşaat sektöründen firmaların takip ettiği yatırımlarda ticarette dev bir pazar olan, Afrika pazarına adım atmak isteyenlerin ilk tercihi kültürel ve tarihsel yakınlığın etkisiyle Mısır oluyor. Bu devasa pazarda Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip olan Mısır, 80 milyonu aşan nüfusuyla ideal bir tüketim pazarı. Ekonomik ve siyasi açıdan istikrarı yakalayan Mısır’a yabancı sermayenin ilgisi çok büyük. Bu başarıda son dönemde Arap Birliği içinde liderliğe oynaması, dış ilişkilerinde izlediği dengeli politika ile hem Amerika’ya hem de Avrupa Birliği’ne yakınlığı büyük rol oynuyor. Bu faktörleri yatırıma çeviren Türk şirketleri, ürettikleri mamulleri Mısır üzerinden tüm Afrika’ya ihraç ediyor

Mısır bölgenin anahtarı Mısır'da 100'e yakın Türk firmasının 1,5 milyar dolarlık yatırımı var. 300 Türk firması daha 1,2 milyar dolarlık yatırım için sırada bekliyor. Tepe İnşaat, Sabancı Holding, Camiş Egypt, Betek Boya, Günsa Elektrik, Taha Holding, Temsa, Şahinler Holding, Eroğlu Holding, Nergis Holding, Akkök Grubu, Küçükçalık Aksa Akrilik, İstikbal Mobilya, TAV, Yaşar Holding, Tofaş, STFA, Günel İnşaat, Ram Dış Ticaret, Haz Mermer, THY de yatırım yapan kuruluşlar arasında.

Firmaların Mısır'a yönelmelerinin ardındaki en büyük neden, düşük üretim maliyetleriyle, gümrüksüz ihracat avantajı. ABD'nin yanı sıra, Afrika ve Arap ülkelerine gümrüksüz ihracat yapılabilen Mısır, yeni pazarlara açılma hedefi olanlar için bölge ülkelerinin anahtarı olarak görülüyor. (COMESA: Doğu ve Güney Afrika Ülkeleri Ortak Pazarı üyesi olması ve 2004 QIZ anlaşmasıyla Mısır birçok Arap Ülkesinin yanı sıra Mısırda üretim yapan firmalar ürettikleri malı ABD’ye gümrük vergisi olmaksızın satabiliyor). Ayrıca İskenderiye liman kenti olarak Avrupa ve diğer ülkelere ihracat ve ithalatta taşımacılık anlamında kolaylık sağlıyor.