Rusya'nın en büyük fuarı12-14 Mayıs 2015 tarihlerinde, Moskova- Expocentr’da düzenlenen LeShow Fuarı'na katılan 73 Türk firması damgasını vurdu.

18'incisi gerçekleşen Uluslararası Leshow Deri ve Kürk Fuarı'na bu yıl Almanya – Sırbistan – Ukrayna – ABD – Avusturalya – Pakistan – İtalya ve Rusya ve Türkiye’den toplam 120 firma katıldı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Uluslararası Leshow Deri ve Kürk Fuarı süresince düzenlenen defilede Pandas, Oksa Fashion, Roberto Rafio ve Lento Fur firmaları boy gösterdi. Fuarı yaklaşık 7 bin 500 profesyonel ziyaretçi gezmiştir.

2014 yılının ikinci yarısından itibaren başlayan Rusya krizinin Türkiye’de deri sektörünü olumsuz etkilediğini belirten dericiler bu fuarla deri piyasasının moral depoladığını belirttiler.

Dünya deri sektörünün sabırsızlıkla beklediği LESHOW 2015’ te, tasarım ve teknolojide liderliğe koşan Türkiye deri sektörünün en son trendleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Özellikle Rusya ve çevre ülkelerden mağaza zincirleri, satın alma heyetlerinin yoğun ilgi gösterdiği fuara Çin’ den de kalabalık bir satın alma heyeti ziyaret etmiştir.

www.leshow.ru