5.MACHINEX ARABIA ULUSLARARASI MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI

Türkel Fuarcılık, 09 – 12 Şubat 2015 tarihlerinde  5. MACHINEX ARABIA  ULUSLARARASI  MAKİNE ve EKİPMANLARI  FUARI’nın milli katılımını düzenleyecek.
Doğu Afrika ve Arap bölgesinin hakim ülkesi Suudi Arabistan pazarının en önemli liman ve ticaret kenti Cidde’de yapılacak olan fuar, Jeddah Centre For Forums & Events Fuar alanında Türk firmalarının yanında Almanya, İtalya, İran ve Kore’den  birçok uluslararası firmayı da  ağırlayacak.
Fuara, Metal İşleme Makinaları, Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları, Kaynak Makinaları, Vinçler,  Kompresör, Redüktör, Test ve Kontrol Ekipmanları, Takım Tezgahları, Testereler, Makina Parça ve Aksesuarları, Kalıplar, Hidrolik Presler, Hadde Makinaları, Metal Enjeksiyon, Yüzey İşlem Teknolojileri, Kesici ve Tutucu Takımlar, Profil ve Boru İşleme Makinaları, Gıda Makinaları, Değirmen Makinaları, Ambalaj Makinaları, Kablo-Tel Makinaları, Endüstriyel Kimyasallar, Endüstriyel Yağlar, Plastik-Ahşap İşleme Makinalar, Döküm Makinaları, Döküm ocak üreticileri, Metal ve Çelik sektörü,  Tarım Makinaları alanında faaliyet gösteren firmalar katılacak. 
            
Suudi Arabistan pazarı tüm Körfez ülkelerinin pazar hacminden daha büyüktür. Türkiye'den Suudi Arabistan'a gönderilen ihracat ürünleri her geçen gün genişlemekte ve dolayısıyla ihracat rakamları da hızla artmaktadır. Türkiye Makine sektörü için Suudi Arabistan çok önemli ve sürekli büyüyen bir pazar olmaya devam etmektedir.