17. INTERLIGHT ULUSLARARASI AYDINLATMA ve OTOMASYON FUARI 
08 – 11 KASIM 2011 MOSKOVA - RUSYA FEDERASYONU

Türkel Fuarcılık, 08 – 11 Kasım 2011 tarihleri arasında Moskova’da yapılacak olan 17. INTERLIGHT ULUSLARARASI AYDINLATMA ve OTOMASYON FUARI’nın Türkiye milli katılımını düzenleyecek.

Expocentr Fuar Merkezi’nde yapılacak fuara ev sahibi Rusya dışında 25 ülke iştirak edecek.

2010 yılında fuara 25 ülkeden 430 firmanın katılımı gerçekleşmiştir, bunun yüzde 52’si uluslararası katılımcı olup; Türkiye, Almanya, İspanya ve Asya ülkeleri katılımcılar arasında yer almıştır. Katılım gerçekleştiren firmaların yüzde 46’sı dekoratif aydınlatma, yüzde 54’ü teknik aydınlatma firmasıdır. Fuarı 26 bin 635 kişi profesyonel anlamda ziyaret etmiştir. 2009 yılına göre ziyaretçi sayısında yüzde 31,7 artış gözlemlenmiştir.

17. INTERLIGHT Uluslararası Aydınlatma, Işık ve Akıllı Bina Teknolojileri Fuarı’nda ışıklandırma ve aydınlatma sektörünün yeni teknolojileri hakkında bilgilenmek ve potansiyel iş ortaklarını bilgilendirmek için buluşan firmalar, fuarın 17. yılında birçok firmanın dekoratif ışıklandırma, teknik aydınlatma, elektrik mühendisliği ve LED teknolojilerini tanıttığı en büyük buluşma noktası haline gelmiş durumda.

Fuarın katılımcı profilini, elektroteknik, aydınlatma, kablolama ve aydınlatma uygulamaları gibi sektörler oluşturmaktadır.

Fuara, VİKO, Özcan Aydınlatma, Sevinç Aydınlatma (Efe Cam), Hakcan, Makel, Büyüksaray, gibi ülkemizin büyük firmaları katılıyor.