13. ATF INTERNATIONAL APPAREL, TEXTILE, FOOTWEAR and MACHINERY TRADE EXHIBITION 
16 – 18 KASIM 2011 CAPE TOWN – GÜNEY AFRİKA

Türkel Fuarcılık, 47 milyon nüfuslu kara kıtanın parlayan yıldızı Güney Afrika - Cape Town’da 16 – 18 Kasım tarihleri arasında 13. ATF INTERNATIONAL APPAREL, TEXTILE, FOOTWEAR and MACHINERY TRADE EXHIBITIONFuarı’nın milli katılımını düzenleyecektir. 

Cape Town International Convention Centre’da gerçekleştirilecek fuarda, 50’ye yakın Türk firması hazır giyim (bay, bayan, çocuk), triko-örme, mayo-iç giyim, aksesuar, kumaş-yan sanayi, bijuteri, deri konfeksiyon, ayakkabı-saraciye ürünleri sergileyecek. 

Fuar boyunca düzenlenecek defilelerde firmalara ait koleksiyonlar Güney Afrikalı mankenler eşliğinde tanıtılacak. 

Güney Afrika’da yapılacak olan fuarda Türk firmalarının en büyük avantajı Ocak – Şubat aylarının yaz, Haziran – Temmuz aylarının kış olmasıdır. Ülkemizle ters iklim sürmesi sebebiyle üreticilerin stoktaki sezon ve mevsim ürünlerini sunum ve satış imkanını daha rahat sağlamasıdır. 

Güney Afrika, Afrika’nın en güney ucundadır. Güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Hint Okyanusu, Kuzeyde Namibya, Botsvana ve Zimbabve, kuzeybatısında Mozambik ve Swaziland vardır. Küçük bir krallık olan Lesotho ise Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları içinde yer alır. Afrika kıtasının en sofistike serbest pazar ekonomisine sahip olan Güney Afrika, kıta yüzölçümünün sadece yüzde 3’ünü kaplamasına rağmen, Afrika kıtasının toplam sınai üretiminin yüzde 40’ını, kıtanın toplam GSYİH’sının yüzde 25’ini, kıtanın toplam elektrik ve maden üretiminin ise yaklaşık yarısını gerçekleştirmektedir. 

Güney Afrika üzerinden civar ülkelere “Serbest Ticaret Anlaşması” sayesinde re-export imkanı vardır. 
2010 da yapılan fuara 10 ülkeden 120 katılımcı yer aldı ve 3 bin 500 profesyonel ziyaretçi katıldı.