2. STANKOSTROENIE ULUSLARARASI METAL İŞLEME FUARI 18 – 21 EKİM 2011 MOSKOVA – RUSYA

Türkel Fuarcılık, 18 – 21 Ekim  tarihlerinde 2.  STANKOSTROENIE  ULUSLARARASI METAL  İŞLEME  FUARI’nın milli katılımını düzenleyecek.

 2.  STANKOSTROENIE  ULUSLARARASI  METAL  İŞLEME  FUARI, Doğu Avrupa’nın en büyük ve en modern fuar salonu olan Crocus Expo Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak.

 Türkiye’nin en büyük ticaret partnerlerinden biri olan Rusya, makine ve teçhizatları alımı konusunda ülkemizle ilişkilerini geliştirmektedir. 2018 Dünya Kupası organizasyonunu almaya hak kazanan Rusya, 8 yeni stadyum yapımı, oteller ve yeni tesislerin yapımına şimdiden başlamıştır. Bunların yapımı için yeni makine parkurlarına ihtiyaç duyan Rusya’da ki bu fırsatları değerlendirmek açısından Türk makine sektörü için önemli bir fuar olan Stankostroenie Uluslararası Metal İşleme Fuarı Türk firmaları açısından önemli bir organizasyondur.

 Fuara, Metal İşleme Makinaları, Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları, Kaynak Makinaları, Vinçler, Kompresör, Redüktör, Test ve Kontrol Ekipmanları, Takım Tezgahları, Makina Parça ve Aksesuarları, Presler, Jeneratörler, Yüzey İşlem Teknolojileri, Kesici ve Tutucu Takımlar, Profil ve Boru İşleme Makinaları, Kablo-Tel Makinaları, Endüstriyel Kimyasallar, Güç Kaynakları alanında faaliyet gösteren firmalar katılacak.

2 Yılda bir düzenlenen INDUSTRIAL FORUM FUARI’na 2008 Yılında 15 ülkeden 395 katılımcı firma iştirak etmiş ve yaklaşık 25 bin profesyonel işadamı ziyaret etmiştir. Sadece Rusya değil, çevre ülkeler olan Ukrayna, Polonya, Kazakistan ve Belarus’tan da işadamları ziyarette bulunmuştur.