1.WEDDING ARABIA ULUSLARARASI EVLİLİK VE ÇEYİZ FUARI 21–23 KASIM 2011 CİDDE–SUUDİ ARABİSTAN

Türkel Fuarcılık, 21 – 23 Kasım  tarihleri arasında  Cidde’de 1. WEDDING ARABIA ULUSLARARASI EVLİLİK ve ÇEYİZ FUARI'nın milli katılımını düzenleyecek.

Jeddah Hilton düzenlenecek fuara katılan firmalar, gelinlik, damatlık, abiye giyim, iç giyim, ayakkabı, aksesuar, bijuteri-takı, kozmetik ürünleri, Züccaciye, Ev Tekstil, Dekorasyon, Mobilya, Hediyelik Eşya, Halı-Kilim ürün gruplarını sergileyecek.

Senede 1,5 milyon kişinin evlendiği Suudi Arabistan, Orta Doğu’nun 400 milyar dolarlık gayrı safi milli hasılası ve 25 bin dolarlık kişi başı alım gücüyle en zengin ülkelerinden biridir. Orta Doğu’da yapılan ithalatın yüzde 40’ını Suudi Arabistan tek başına gerçekleştirecek ölçüde büyük bir tüketicidir.

Türk ürünlerinin çeşitlilik ve kalitesi, yeni ortaklar arayan Suudi iş adamları için de caziptir. 
Dünyanın petrol rezervlerinin dörtte birine ve genç bir nüfus yapısına sahip olan Suudi Arabistan ülkemiz açısından ciddi bir potansiyeldir. Suudi Arabistanın Türk mallarının kalitesini, güvenirliliğini ve rekabet gücünü tanıyor olmaları Türk firmaları için büyük bir avantajdır. 
Dünya’nın bilinen petrol rezervlerinin dörtte birine ve genç bir nüfus yapısına sahip olan Suudi Arabistan ile karşılıklı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi , Türk işadamlarına kısa ve uzun vadede önemli iş fırsatları sunacaktır.
Ülkenin, özellikle gelinlik, abiye ve erkek takım elbise grubunda kaliteli hizmet ve ürün anlayışı ile ihracat yapabilecek marka firmalara ihtiyacı vardır. Son dönemlerde Türk mallarının oldukça ilgi çekmesiyle pazara hakim olma şansımız büyük oranda artmış bulunmaktadır.