1. MAKİNAT ULUSLAR ARASI MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI 28 KASIM – 01 ARALIK 2011 RİYAD – SUUDİ ARABİSTAN

Türkel Fuarcılık, 28 Kasım – 01 Aralık tarihlerinde 1. MAKİNAT ULUSLAR ARASI MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI’nın milli katılımını düzenleyecek.

 Körfez ve Arap bölgesinin hakim ülkesi Suudi Arabistan pazarının en önemli  ticaret kenti Riyad’da fuar, Riyad International Exhibition Center’da yapılacak.

 Suudi Arabistan pazarı tüm Körfez ülkelerinin pazar hacminden daha büyüktür. Türkiye'den Suudi Arabistan'a gönderilen ihracat ürünleri her geçen gün genişlemekte ve dolayısıyla ihracat rakamları da hızla artmaktadır. Türkiye Makine sektörü için Suudi Arabistan çok önemli ve sürekli büyüyen bir pazar olmaya devam etmektedir. Dünyada global krizden etkilenmeyen ender ülkeler arasında yer almaktadır.

 1. MAKİNAT ULUSLAR ARASI MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI’nda, Metal İşleme Makinaları, Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları, Kaynak Makinaları, Vinçler, Kompresör, Redüktör, Test ve Kontrol Ekipmanları, Takım Tezgahları, Testereler, Makina Parça ve Aksesuarları, Kalıplar,  Hidrolik Presler, Hadde Makinaları, Metal Enjeksiyon, Yüzey İşlem Teknolojileri, Kesici ve Tutucu Takımlar, Profil ve Boru İşleme Makinaları, Gıda Makinaları, Değirmen Makinaları, Ambalaj Makinaları, Kablo/Tel Makinaları, Endüstriyel Kimyasallar, Endüstriyel Yağlar, Plastik-Ahşap İşleme Makinaları, Tarım Makinaları sergilenecek.