5.MACHINEX ARABIA ULUSLARARASI MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI

Alanında dünyanın 3’ncü büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyan  “Eurasia Rail  5. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik” Fuarı İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. 

Fuarın açılış kurdelesini, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Lütfi Elvan, TCDD Genel Müdürlüğüne vekâlet eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Mehmet Hamdi Yıldırım,  (UIC) Uluslararası Demiryolları Birliği Genel Müdürü Jean-Pierre Loubinoux,  AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı François Begeot ve Türkel Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Yazgan birlikte kesti. 

2011 yılından beri Türkel Fuarcılık A.Ş tarafından organize edilen ve TC. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TCDD, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ, KOSGEB, TOBB tarafından resmi olarak desteklenen fuar 18.000 m²  alanda kuruldu.  Fuara,  Türkiye dışında 25 ülkeden 142’si yabancı, toplam 300 firma ile Almanya, Rusya Federasyonu, Fransa, İran, İtalya, Çek Cumhuriyeti ülke katılımı sağladılar. 

Ayrıca Siemens, Alstom, Ulaşım A.Ş., Skoda, ABB, Vossloh, Knorr Bremse, Bombardier, Aselsan, Hisarlar, Durmazlar, Savronik, Schneider Electric, Huawei, Ansaldo, Talgo, CAF gibi büyük firmalar fuarda dev stantlar açtı.   Aynı zamanda, Bozankaya firması bu seneki fuarda ilk defa “elekrikli otobüsünü sergileyecek.”

Fuarı ziyaret etmek için; Sırp Cumh. Ulaştırma Bakanı Sn. Nedjo Trininic, Almanya Devlet Demiryolları Avrupa & Afrika Genel Direktörü Sn. Benoit Schmitt, Bulgaristan Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Genel Md.ü Sn. Veselin Vasilev, Çek Devlet Demiryolları Yönetim Kurulu Bşk. Sn.Ludvik Urban, Gürcistan Devlet Demiryolları Genel Md.ü Sn. Mamuka Bakhtadze, Bosna Hersek Devlet Demiryolları Genel Md.ü Sn.Nijaz Puzic, Kosova Devlet Demiryolları Düzenleme Birimi Genel Md.ü Sn.Enis Berisha, Ürdün Hicaz Demiryolları Genel Md.ü Yrd. Sn. Abdullah Malkawi,  İran Devlet Demiryolları Yatırım ve Uluslararası İlişkiler Genel Md. Sn. Abbas Nazari ve Romanya Devlet Demiryolları Genel Md.ü Sn. Ioan Tarnita gibi yabancı üst düzey yetkililer de fuarda hazır bulundu.    

Türkel Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Yazgan “Eurasia Rail” fuarının konferans ve seminer programları ile de öne çıktığını belirterek “Kamu ve özel sektörde öne çıkan isimleri ağırlayan fuar, sektördeki önemli gelişmeleri, son teknolojileri, yeni ürünlerin tanıtımları, büyük firma ve kurumları İstanbul’da tek bir platformda toplama özelliğine sahip.  Fuar, sektörün Avrasya coğrafyasındaki en ciddi buluşma platformu. Demiryolu, hafif raylı sistemler, altyapı ve demiryolu lojistiği konularında dünyada uygulanan yenilik ve hizmetleri, sektöre sunmakta, fuarla eş zamanlı yapılan konferans ve seminerler sektörde yer alan firmalara gelecek için alacakları pozisyon açısından ciddi ışık tutmakta.  Bu yıl fuardaki konferans konularından birisi de “Yüksek Hızlı Tren araç teknolojileri, karşılaşılan problemler” ile “Altyapıda bölgesel işbirliği imkânları” dedi. 

Fuar 07 Mart 2015 tarihine kadar 10.00- 18.00 saatleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde açık kalacak.

   Fuar Bilgileri
   1. Fuar Seçiniz:
   Kişisel Bilgiler
   Kurumsal Bilgiler

   (*) işaretli alanların doldurulması zorunludur.

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum tempus pharetra vehicula. Aliquam pellentesque mi non scelerisque placerat.

    Fuar Bilgileri
    1. Fuar Seçiniz:
    Kişisel Bilgiler
    Kurumsal Bilgiler

    (*) işaretli alanların doldurulması zorunludur.

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum tempus pharetra vehicula. Aliquam pellentesque mi non scelerisque placerat.

    Türkel Fuarcılık, hızlı ve profesyonel bir şekilde yüksek standartlarda fuarcılık sektöründe hizmet almayı amaçlayan şirketler için en iyi danışmanlık ortağıdır.

    ADRES

    Huzur Mah. Fatih Cad. 4.Levent Plaza 67/6
    4.Levent - Şişli - İstanbul – Türkiye

    TELEFON

    +90 (212) 284 23 00

    E-POSTA

    info@turkel.com.tr